سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > سردار فضلی در یادواره شهدای شاخص ورزش کشور: شهیدان ریزوندی و شهبازی از با اخلاق ترین شهدای ورزشکار کشور بودند
 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار فضلی در یادواره شهدای شاخص ورزش کشور: شهیدان ریزوندی و شهبازی از با اخلاق ترین شهدای ورزشکار کشور بودند

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور از شهیدان ریزوندی و شهبازی به عنوان با اخلاق ترین شهدای ورزشکار کشور یاد کرد که با غیرت و شجاعت کم نظیر خود، نامشان را جاودانه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج به نقل از پایگاه خبری مرصاد اسپورت، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی در یادواره شهیدان داریوش ریزوندی و محمود شهبازی که دیروز (17 مهر) در اسلام آبادغرب برگزار شد، اظهارداشت: این دو شهید شاخص ورزشی اسلام آبادغرب امروز به شهدای شاخص ورزش کشور تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: شهیدان ریزوندی و شهبازی نمونه اسقامت و پایمردی مردم اسلام آبادغرب هستند.

سردار فضلی در ادامه یادآوری کرد: مقاومت اسلامی که در کشورهای منطقه شاهد آن هستیم به برکت ایستادگی و مقاومت ملت همیشه بیدار ما از دوران دفاع مقدس و پس از آن است.

جانشین رئیس بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: مردم کرمانشاه از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان آن مقابل دشمن ایستادگی کردند و نام کرمانشاه را در تاریخ دفاع مقدس جاودانه ساختند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس بیش از ۶۳۶ بار مرزهای استان کرمانشاه مورد تجاوز قرار گرفت اما مردم ذره ای از مقابله با دشمن پا پس نکشیدند.

سردار سرتیپ پاسدار فضلی گفت: اوج رشادت مردم اسلام آبادغرب در عملیات مرصاد رقم خورد جایی که ۲۲۷ شهید را تقدیم انقلاب کرد.

وی همچنین به رشادت زنان شهرستان اسلام آبادغرب نیز اشاره کرد و گفت: شیر زنان اسلام آبادی نیز پا به پای مردانشان در میدان نبرد حضور داشتند که تقدیم بیش از ۲۴۰ زن شهیده گواه این مطلب است.

 با بیان اینکه امروز حرکت مقدس راهیان نور به یک فرهنگ در کشور تبدیل شده است و استان کرمانشاه نیز افتخار میزبانی و خادمی زائران راهیان نور را برعهده دارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان به آغاز اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور از روز 22 مهر خبر داد و گفت: اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سپاه های استانی آغاز انجام خواهد شد.

در پایان این مراسم از کتاب «حماسه عشق» که مربوط به زندگی نامه شهید داریوش ریز وندی است رونمایی شد.

تجلیل از خانواده شهدای ریزوندی و شهبازی و نیز تجلیل از خانواده شهید مدافع شهرم شهید احمدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


٠٩:١١ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٤٣٢٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج