سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > مریم هاشمی قهرمان بسیجی ووشوی جهان: خداحافظیم از دنیای قهرمانی قطعی است/با توسل به امام حسین (ع) طلا گرفتم
 


  چاپ        ارسال به دوست

مریم هاشمی قهرمان بسیجی ووشوی جهان: خداحافظیم از دنیای قهرمانی قطعی است/با توسل به امام حسین (ع) طلا گرفتم

 قهرمان بسیجی ووشو جهان گفت: تصمیم قطعی خود را برای خداحافظی از دنیای قهرمانی گرفته ام و دیگر در مسابقات حضور پیدا نمی کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج به نقل از پایگاه خبری مرصاد اسپورت، مریم هاشمی قهرمان بسیجی ووشوی جهان اظهار داشت: با توجه به برنامه ای که برای زندگی شخصی خود دارم دیگر قصد ادامه فعالیت حرفه ای در دنیای قهرمانی ووشو را ندارم و روی حرف خود مبنی بر خداحافظی از دنیای قهرمانی هستم.

وی ادامه داد: خداحافظی از دنیای قهرمانی به معنای کنار گذاشتن ووشو نیست، بلکه تصمیم دارم از این پس به عنوان مربی فعالیت و ده ها مریم هاشمی دیگر برای آینده ووشوی ایران تربیت کنم.

هاشمی همچنین در خصوص رقابت های جهانی روسیه که توانست در آن مدال طلا کسب کند، اظهار کرد: این رقابت ها با حضور بیش از 80 کشور جهان برگزار شد و خوشحالم که توانستم در این رقابت ها مدال طلا کسب کنم.

قهرمان ووشوی جهان ادامه داد: در این رقابت ها چهار مسابقه برگزار کردم و توانستم با شکست دادن رقبایی از ایتالیا، آمریکا، هلند و فیلیپین مدال طلا را کسب کنم.

وی سخت ترین حریف خود در مسابقات جهانی را ووشوکار فیلپینی معرفی کرد و گفت: وی چندین مدال جهانی و آسیایی در کارنامه داشت و برای کسب مدال طلا به مسابقات آمده بود.

هاشمی ادامه داد: در مسابقه فینال پس از آنکه در راند اول پیروز شدم در راند دوم مقداری به مشکل برخوردم و حتی تا 20 ثانیه به پایان رقابت نیز از حریف خود عقب افتاده بودم و چیزی نمانده بود که بازی به راند سوم و طلایی کشیده شود.

قهرمان ووشوی جهان ادامه داد: در 20 ثانیه پایانی راند دوم به امام حسین (ع) توسل کردم و خداوند متعال را شاکرم که توسلم به حضرت سید الشهداء (ع) جواب داد و توانستم در یک حمله برق آسا حریف خود را غافلگیر و این راند را نیز پیروز شوم تا در نهایت به مقام قهرمانی برسم.

 

وی در پایان از همه مربیان و مسئولان و همچنین خانواده خود که سال ها در کنار وی بوده و امکان موفقیتش را فراهم کردند، قدردانی کرد.


١٠:٠٣ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٤٣٣٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٣خروج